Отборите на ЦСКА и Черно море играят при резултат 0:1 в 1/4-финален

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Черно море 0:1, Атанас Илиев бележи от дузпа

Отборите на ЦСКА и Черно море играят при резултат 0:1  в 1/4-финален дуел от шампионата Sesame Купа на България. През първото полувреме попадения нямаше.

Втората част обаче стартира с дузпа за " моряците ", която Атанас Илиев осъществя и даде преднина на гостите.

На Gong.bg може да наблюдавате всичко най-интересно от конфликта

Двубоят стартира в умерено движение. В 5-ата минута Тобиас Хайнц опита изстрел, който обаче бе блокиран. Три минути по-късно пристигна и първата голова опция за Черно море. Александър Василев бе изведен отляво, а той потърси с пас по земя на далечната греда Алекс Фернандес, който добре се измъкна от отбраната на " алените ". Той се озова против опразнената врата, само че не съумя да уцели добре топката и я прати високо над напречната греда.

В 18-ата минута Джонатан Линдсет не съумя да се възползва по най-хубавия метод от неточност на гостите. Той открадна топката на Виктор Попов и навлезе в наказателното поле на " морацяите ", след което се опита да откри собствен съотборник, само че Влатко Дробаров се оправи чудесно и почисти.

Минута по-късно напрежението се придвижи пред вратата на Димитър Евтимов, а след центриране от корнер, гостите имаха искания за игра с ръка на Маурисио Гарсес. Такава имаше, само че ръката бе прибрана и реферът Георги Димитров остави играта да продължи.

В 31-ата минута Брадли де Нойер нахлу добре в наказателното поле отядсно и центрира. Там обаче футболист на " моряците " се извиси и почисти, а топката попадна в Линдсет. Той шутира отвън пеналтерията, само че на осъществяването му липсваше акуратност и мощ.

Четири минути преди края на втората част Черно море получи късмет да извърши два следващи корнера, като от втория ъглов удар Атанас Илиев съумя да стреля с глава, само че ударът му не бе прецизен. Браян Морено пък бе изведен от Тибо Вион в наказателното поле на " моряците " и стреля, само че над вратата. Все отново, прозвуча и сигнал за засада на Вион.

Второто полувреме стартира със противоречива обстановка пред вратата на ЦСКА. При центриране Брадли де Нойер игра с ръка в личното си наказателно. Първоначално Георги Димитров остави играта да продължи, само че по-късно бе привикан на монитора край тъчлинията и отсъди дузпа. Атанас Илиев застана зад топката и съумя да преодолее Димитър Евтимов от бялата точка, с цел да даде преднина на " моряците ".

LIVE ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Атанас Илиев 50' (дуз.)

Съставите на двата тима:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 7. Джонатан Линдсет, 10. Маурисио Гарсез, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено

Резерви: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 22. Енес Махмутович, 23. Жираир Шагоян, 30. Дауда Бамба

Старши треньор: Саша Илич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса, 19. Александър Василев,9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Сантос, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан

Старши треньор: Илиан Илиев